پناهیان: شهید حسن شاطری یک مدیر جهادی به تمام معنا بودبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شامگاه پنجشنبه این مطلب را در آئین بزرگداشت سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حسن شاطری در تالار اندیشه حوزه هنری بیان کرد.
وی اظهار داشت: شهدا یک واقعیت مادی داشتند و یک سری تجارب واقعی را برای ما به یادگار گذاشتند. شهید شاطری یک مدیر بود که اگر الان برای بازسازی جریان زلزله مسوولیت پیدا می کرد با همین مقدار بودجه موجود منشا اثر و تحول می شد،این مدیریت ناشی از یک طرز تفکر است که مطمئنا لیبرالی نیست.
پناهیان ادامه داد: این مدیر جهادی یک مدیر به تمام معناست که به تمامی اعضای جامعه به عنوان یک پیکر نگاه می کرد و با ایجاد شغل و فعال کردن مردم در اطراف زینبیه امنیت آن را تامین می کرد.
وی اضافه کرد: شهید شاطری در یک سالی که نبرد شروع شده بود وقتی وارد زینبیه شد، دشمنان حرم فقط 500 متر تا آن فاصله داشتند و حزب الله لبنان هنوز نیروهای خود را برای کمک نفرستاده بود و هنوز باب نشده بود از کشورهای دیگر در آنجا حضور داشته باشند و وی در آنجا اقدام عجیب انجام داد و گفت برای تامین امنیت حرم باید مشاغل محلی ایجاد کرد.
پناهیان گفت: این شهید غیرقابل مقایسه است. کاری که این شهید در آنجا کرد با نرم افزار اندیشه مدیریت جهادی خودش بود.
وی افزود: نمی شود با مدیریت لیبرالی کشور را اداره کرد. نمی شود با مدیریتی غیر از مدیریت جهادی این کشور را اداره کرد.
وی افزود: شهید شاطری قابل مطالعه است و شنیده ام برخی از دانشجویان دارند مدیریت وی را مطالعه می کنند که اگر این مطالعات دقیق تر صورت گیرد این باور پدید می آید که او یک افسانه نبود.
شهید حسن شاطری در تیرماه سال 1341 در خانواده‌ای مذهبی در سمنان به دنیا آمد.
این شهید که عهده دار مسوولیت معاونت مهندسی سپاه قدس بود، پس از جنگ سی و سه روزه و آسیب به جنوب لبنان و مناطق شیعه نشین آن، رئیس ستاد بازسازی لبنان شد.
وی قبل از حضور در لبنان و سوریه عهده دار پروژه های عمرانی در افغانستان بود. سرانجام نیز این سردار رشید اسلام 24 بهمن سال 1391 و در مسیر دمشق به بیروت به منظور انجام کارهای ستاد بازسازی، به دست حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
سیام **6984**1058**خبرنگاران: امیر خانزاده و محمد افضلیانتهای پیام /*