وزیر خارجه پاکستان: به زودی به تهران می روم/ دوستی ایران و عربستان را آرزو داریمخواجه محمد آصف در کنفرانس مطبوعاتی، این خبر را در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مطرح کرد و گفت که در سفر قریب الوقوع خود به تهران، علاوه بر دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی اش، با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
وی همچنین گفت که امروز و تا ساعاتی دیگر اسلام آباد را به مقصد پکن ترک خواهد کرد تا مقامات چین نیز درباره روابط دوجانبه و نیز مشورت درباره راهبرد جدید آمریکا در افغانستان، گفت و گو کند.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا در خصوص تحولات اخیر و تلاش ها برای تبادل هیات های دیپلماتیک میان ایران و عربستان در آینده نزدیک نیز گفت: آرزوی ما این است که ایران و عربستان به عنوان دو کشور بزرگ جهان اسلام و دو کشور دوست پاکستان، مسائل میان خود را حل وفصل کنند.
‘مرزهای مشترک طولانی با کشور هسمایه و برادر خود ایران داریم و دو کشور تاریخ مشترک دارند. دهها سال است که روابطی استنثائی با ایران داریم ضمن اینکه عربستان هم دوست نزدیک ما است. دعا می کنیم و آرزو داریم ایران و عربستان به عنوان دو کشور دوست پاکستان مسائل میان خود را حل وفصل کنند.’
وی افزود: در گذشته، نواز شریف نخست وزیر وقت پاکستان به ریاض و تهران سفر کرد تا بلکه بتواند به حل مسائل میان دو کشور کمک کند اما این تلاش پاکستان چندان نتیجه بخش نبود. اما اگر حالا مسائل میان تهران و ریاض رو به بهبود است، این برای ما نیز خوشحال کننده است.
خواجه محمد آصف تاکید کرد: اگر پاکستان بتواند نقشی در کمک به بهبود این روابط ایفا کند، با افتخار حاضریم این کار را انجام دهیم.
آساق**1723 – انتشار دهنده: محمدرضا منافیانتهای پیام /*