فتاح: مشکلات مددجویان با یک اقدام جهادی قابل حل استبه گزارش ایرنا سید پرویز فتاح در دومین روز حضور خود در آذربایجان غربی و عصر روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات مددجویان سلماس، افزود: اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در افزایش مستمری مددجویان در سال جاری از جمله این اقدام های جهادی است.
وی ادامه داد: منابع امدادی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال بود که امسال به 10 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
به گفته رئیس کمیته امداد با تصویب نمایندگان مجلس مستمری دریافتی مددجویان در سال جاری حدود 4/2 برابر نسبت به سال 1395 افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه حفظ حرمت و کرامت نیازمندان مهمترین وظیفه این نهاد حمایتی است، گفت: 6 درصد مردم کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند اما این شاخص در آذربایجان غربی حدود چهار درصد و در سلماس، 3.3 درصد است.
شهروز برزگر، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مشارکت مردم در تامین هزینه های کمیته امداد امام خمینی (ره) به دلیل شرایط اقتصادی کشور کاهش یافته است و مسئولان باید در این خصوص دست به کار شوند.
سرپرست فرمانداری سلماس نیز گفت: تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد با توجه به نظارت دقیق و کامل عوامل این نهاد نتایج خوبی را در زمینه اشتغال زایی داشته است.
جواد جبارزاده با بیان اینکه سال گذشته کمیته امداد سلماس یکی از شهرستان های موفق در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی بوده است، افزود: در این راستا 40 میلیارد ریال تسهیلات برای مددجویان با همکاری بانک های عامل پرداخت شده است.
وی افزود: با پرداخت این تسهیلات 190 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان به مرحله خود اتکایی رسیده اند.
به گزارش ایرنا در حال حاضر حدود 140 هزار نفر از شهروندان آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و علاوه بر برنامه ریزی برای توانمندسازی مددجویان، کمک هزینه های ماهانه، جهیزیه، ازدواج، تحصیل در مدرسه و دانشگاه و کمک های موردی نیز به مددجویان ارایه می شود.
شهرستان 200 هزار نفری سلماس در 85 کیلومتری شمال مرکز استان آذربایجان غربی واقع است و هشت هزار و 330 نفر در قالب سه هزار و 100 خانوار در سلماس تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
7156/3072
** خبرنگار: جمال فرخیان ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*