رئیس جمهوری سوریه به روحانی تسلیت گفتبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، بشار اسد در این پیام ضمن ابراز همدردی با خانواده های جانباختگان و آسیب دیدگان زمین لرزه در مناطق شمال غرب ایران، حمایت خود از مردم ایران اظهار داشت و افزود: اطمینان وافر دارم که ملت ایران می تواند این مصیبت را پشت سر بگذارد.
متن پیام تسلیت بشار اسد به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب دکتر حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
با تاسف و اندوه فراوان خبر زمین لرزه در منطقه شمال غرب ایران – استان کرمانشاه – را که به جان باختن بیش از 200 تن و زخمی شدن 2هزار تن دیگر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت نمودم.
اینجانب بنام ملت عرب سوریه و بنام شخص خود خالصانه ترین مراتب تسلیت را به جنابعالی، ملت دوست ایران و خانواده های مصیبت دیده عرض می نمایم.
از خداوند بزرگ و توانا برای قربانیان این حادثه رحمت واسعه و برای مصدومان آن شفای عاجل و برای خانواده های آنان صبر و شکیبایی مسالت می دارم.
اینجانب ضمن ابراز همدردی وحمایت خود را از ملت دوست ایران، اطمینان وافر دارم که ملت ایران می تواند این مصیبت را پشت سر بگذارد و از خداوند مسالت دارم جمهوری اسلامی ایران از گزندهای روزگار مصون بدارد.
برادرتان
رئیس جمهوری عربی سوریه
بشار اسد»
به گزارش ایرنا، زلزله ای شب گذشته – یکشنبه – به بزرگی 7.3 ریشتر در شرق عراق و در نزدیکی قصرشیرین رخ داد که لرزش آن تا تهران و استان های مرکزی ایران احساس شد.
بر اساس آخرین آمار این زلزله تاکنون 341 کشته و سه هزار و 950 مصدوم داشته است.
سیام**3070**1449**تنظیم: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: کتایون لامع زادهانتهای پیام /*