تلاش برای عمل کردن به توصیه های رهبر انقلاب/رفتارها در شان حجاج ایرانی بودبه گزارش ایرنا از خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج در مدینه منوره، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی روز پنجشنبه به همراه جواد شاد معاون ستاد مدینه و همچنین حجت الاسلام علی پروانه مدیر امور روحانیون بعثه در جمع زائران ایرانی در هتل جلنار طیبه حاضر شد.
حضور میان زائران ایرانی همواره با حاشیه هایی همراه است و زائرانی که روزهای پایانی سفر خود را کنار بارگاه ملکوتی رحمة للعالمین می گذرانند‌،‌ پرنشاط از انجام سفری معنوی، از کارگزاران و بانیان برپایی شرایط حضور ایرانیان در موسم حج قدردانی می کنند.
یکی از زائران اهل سنت کشورمان با حضور در جمع مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گفت: این سفری خوش با خاطراتی به یادماندنی برای ما بود و قدردان زحمات بی دریغ کارگزاران حج در مکه مکرمه و مدینه منوره هستیم چرا که بیش از آنچه انتظار داشتیم،‌ پذیرایی شدیم و خوشبخانه هیچ مشکلی نداشتیم.
نماینده سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره هم با حضور در میان همه زائران که مشغول صرف ناهار بودند ضمن آرزوی قبول اعمال حج برای آنها،‌ ابراز امیدواری کرد که همه زائران ایرانی در پایان این سفر معنوی با سلامتی و دستی پر به آغوش خانواده های خود بازگردند.
بانوی زائری می گفت: برخی مغرضانه تلاش کردند تا زائران ایرانی در موسم حج حضور نیابند اما با تکیه به حضور مسئولان حج در صحنه، اطمینان خاطر پیدا کردیم که این فرصتی برای بهره مندی از برکات سفری معنوی است و شاید دیگر در زندگی ما تکرار نشود.
بانوی دیگری در تکمیل سخنان این زائر تاکید کرد که احترام به ایرانیان در حج امسال بی سابقه بود و با تمهیداتی که در نظر گرفته شد،‌ شاهد رفتاری مناسب در شان حجاج ایرانی بودیم و باید از کسانی که این شرایط را فراهم کردند، صمیمانه تشکر کنیم.
یکی دیگر از زائران نیز در این میان تقاضا داشت که سلام حجاج را خدمت مقام معظم رهبری برسانید و به ایشان بگویید تلاش کردیم مطابق توصیه های حکیمانه ایشان رفتار کنیم تا جمهوری اسلامی ایران سرافراز باشد.
زائران ایرانی در مدینه منوره 5 روز اقامت خواهند داشت و پس از آن از طریق فرودگاه این شهر به ایران منتقل خواهند شد.
نخستین گروه از زائران ایرانی روز 19 شهریورماه از طریق فرودگاه شهر مدینه عازم ایران می شوند.
امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوری اسلامی ایران برای انجام مناسک حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که از این تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.
شبک**1983**1392**دریافت کننده: مرتضی رنجبران**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*