ترافیک در راه های شاهرود روان استسرهنگ سید مجتبی اشرفی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از چهارشنبه شب میزان رفت و آمد مسافران در محورهای این شهرستان افزایش یافته و پیش بینی می شود در روزهای آینده بیشتر هم بشود.
وی با بیان این که در 24 ساعت گذشته برخی از هموطنان به خاطر عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حوادثی را به وجود آوردند ، افزود: همه تصادف ها خسارتی بوده و خوشبختانه هیچ گونه حادثه منجر به تلفات جانی در این مسیرها روی نداده است.
سرهنگ اشرفی با بیان این که برخی از هموطنان مسافرت های خود را به آخر تابستان موکول کرده اند ، از رانندگان خواست با رعایت قوانین ، سفر ایمن و روزهای پر از خاطره های خوب برای خانواده ها فراهم کنند.
وی گفت: قبل از شروع مسافرت بازبینی خودرو توسط افراد متخصص ضروری است و در طول مسافرت هم با استراحت کافی و دیدن مناظر و مکان های طبیعی و تاریخی سفر ایمنی در پیش خواهد بود .
سرهنگ اشرفی از استقرار نیروهای پلیس راه در جاده های این منطقه خبر داد و از رانندگان خواست به توصیه های پلیس راه عمل کنند.
شهرستان شاهرود تقریبا در میانه راه تهران – مشهد قرار دارد به طوری که از تهران حدود 400کیلومتر و از مشهد نیز 500 کیلومتر فاصله دارد.
این شهرستان از بناهای تاریخی و نیز جاذبه های طبیعی فراوانی برخورداست که مسافران با توقف و استراحت در آن می توانند از دیدن این مکان ها لذت ببرند.
قدمت تاریخی سکونت درمنطقه شاهرود بر اساس گمانه زنی‌های باستان شناسان و حفاری های به عمل آمده به یکهزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد.
شهرستان شاهرود دارای 148 اثر تاریخی در فهرست میراث ملی است که از این تعداد، 63 اثر مربوط به بناها و محوطه های تاریخی، 73 تپه تاریخی و 11 اثر معنوی است.
این شهرستان یک شهر ، هشت روستا و هشت منطقه نمونه گردشگری دارد.
7358/6167 خبرنگار: سروش مولانا ** انتشار دهنده : محسن شاکری
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس @irnashahroud مراجعه فرمایید)انتهای پیام /*