بازگشت پرسپولیس به صدرجدول/کولاک 6 دقیقه ای در تبریزبه گزارش ایرنا، عصر امروز (پنجشنبه) در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر باشگاه های ایران، تیم مدعی پرسپولیس تهران به میهمانی تیم قعرنشین گسترش فولادتبریز رفت. قضاوت این دیدار را که در حضور حدود پنج هزار تماشاگر ورزشگاه «بنیان دیزل» برگزار شد، «موعود بنیادی فر» برعهده داشت.
شاگردان برانکو با عملکرد فوق العاده ای که بین دقایق 70 تا 76 داشتند به پیروزی سه بر صفر رسیدند تا با 13 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پارس جنوبی در صدر جدول قرار گرفتند و گسترش نیز با 3 امتیاز قعرنشین باقی ماند.
پرسپولیس در حالی که چند بازیکن ملی پوش خود را در ترکیب اصلی نداشت، دیدار امروز را هجومی آغاز کرد و در دقیقه 18، نخستین بخت مناسب را به دست آورد که ارسال زیبای «وحید امیری» به «فرشاد احمدزاده» رسید که این بازیکن نتوانست گلزنی کند.
در دقایق 26 و 28بازی، تیم میهمان دو فرصت خوب گلزنی ایجاد کرد که با بی دقتی «کمال کامیابی نیا» و «گادوین منشا» از دست رفت.
در دقیقه 31 ضربه سر تماشایی «شجاع خلیل زاده» مدافع پیش تاخته پرسپولیس با بدشانسی به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با وجود تلاش پرسپولیس ها برای رسیدن به گل با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید تا دو تیم تمرکز خود را به نیمه دوم معطوف کنند.
برانکو که از عملکرد بازیکنانش در میانه میدان رضایت نداشت در ابتدای نیمه دوم، «محسن مسلمان» را جانشین «صادق محرمی» کرد.
در دقیقه 55 «گادوین منشا» نتوانست از پاس مناسب «وحید امیری» استفاده کند.
در دقیقه 65 «مهدی طارمی» جانشین «گادوین منشا» مهاجم نیجریه ای شد تا شاید بتواند برای تیمش گلزنی کند.
در دقیقه 70 «مهدی طارمی» که لحظاتی از حضورش در میدان می گذشت با حرکتی دیدنی توپ را در اختیار «علی علیپور» قرار داد تا علیپور دروازه گسترش را باز کند.
دو دقیقه پس از آن اشتباه مدافعان حریف سبب شد تا «فرشاد احمدزاده» به راحتی گل دوم را به ثمر رسانده و پیروزی تیمش را قطعی کند.
در دقیقه 76، پاس «محسن مسلمان» در اختیار «مهدی طارمی» قرار گرفت و این مهاجم با هوشیاری سومین گلزن تیمش لقب گرفت.
در دقیقه 80 «رضا خالقی فر» مهاجم گسترش به خوبی «علیرضا بیرانوند» را از پیش روی برداشت، اما به طرز عجیبی نتوانست دروازه خالی را باز کند.
*ترکیب گسترش فولاد تبریز:
فرناندو دخسوس، سیدمحسن حسینی، دراگان ژارکوویچ، میلاد فخرالدینی، احمدرضا زنده‌روح، آندرانیک تیموریان، محمد خرم‌الحسینی(علیرضا ارجمندیان)، حسین ابرقویی(سامان نریمان جهان)، یوسف سیدی، امید جهانبخش(ادسون هنریکه) و رضا خالقی‌فر
*ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، صادق محرمی(محسن مسلمان)، وحید امیری(سیامک نعمتی)، فرشاد احمد‌زاده، گادوین منشا(مهدی طارمی) و علی علیپور
ورزشی**3783**1584
خبرنگار: امیر میرزاییان*انتشار:مولویانتهای پیام /*