استاندار خراسان جنوبی: توسعه نیازمند کار گروهی و مشارکت همه اقشار استبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید علی اکبر پرویزی صبح امروز (پنجشنبه) در نشست شورای معاونان، مشاوران، مدیران ستادی و فرمانداران ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، از معاونان و فرمانداران به دلیل برگزاری منسجم برنامه های هفته دولت قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه مشکلات شهرستان ها باید با همکاری و همدلی مابین مدیران شهرستان حل شود تصریح کرد: مواردی را که نیازمند پیگیری از سطح استان و حتی کشور می باشد به استان منعکس کنید تا از طریق مبادی ذیربط پیگیری شوند.
استاندار خراسان جنوبی رفع مشکلات معیشتی معلمان به عنوان بخش اثرگذار اجتماع را به حق دانست و افزود: در آستانه بازگشایی مدارس و 13 مهرماه روز جهانی معلمان رسیدگی به وضعیت معیشتی معلمان و رفع مشکلات این قشر مهم از وظایف اصلی دولت و نظام است.
وی با اشاره به تکلیف دولت در برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش 50 درصدی حقوق پایه کارمندان دولت تا پایان برنامه تصریح کرد: از سال 1386 تا امسال حقوق پایه افزایش پیدا نکرده بود که باعث ایجاد شکاف در حقوق کارمندان دولت شده بود، از این رو در اسفند ماه 1395 و با تصویب دولت، ترمیم پرداخت ها در دستور کار قرار گرفت.

**افزایش حقوق بازنشستگان با تصویب دولت اجرایی خواهد شد
مقام عالی دولت در استان، یک اقدام مناسب دیگر دولت در حوزه پرداخت ها را افزایش سطح حقوق بازنستگان دانست و گفت: بر این اساس مقرر شده است تا حقوق بازنشستگان تا میزان 90 درصد حقوق شاغلان افزایش پیدا کند.
وی خطاب به فرمانداران شهرستانهای تابعه استان اظهار کرد: در انتصابات بر اساس تاکید رئیس جمهور و تکلیف صورت گرفته، از ظرفیت اقلیت های مذهبی، جوانان وزنان بهره گیری کنید.
پرویزی با بیان اینکه کنسرسیوم ریل خراسان جنوبی با حضور چهار پیمانکار تشکیل و به صندوق توسعه ملی معرفی شده است گفت: برای اجرای این پروژه مهم 400 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز است که امید است از محل اعتبات صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی با همکاری پیمانکاران داخلی به سرانجام برسد.
وی رفع مشکلات مربوط به کارخانه پروده 4 طبس را یادآور شد و افزود: در سطح شهرستان طبس به عنوان بزرگترین قطب ذغال سنگ کشور اقدامات مناسبی صورت گرفته است که اثرات آنها را در آینده ای نزدیک شاهد خواهیم بود.
مقام عالی دولت در استان، سرمایه گذاری های جدید صورت گرفته در حوزه معادن مس و طلا را مورد تاکید قرار داد و افزود: در حوزه معادن طلا سرمایه گذاری خوبی توسط بخش دولتی و شرکت سرمایه گذاری از استرالیا در جنوب بیرجند و شرق خوسف شروع شده است.
پرویزی به اجرای طرح انتقال آب استان اشاره کرد و گفت: از دو سه مسیر این طرح در حال پیگیری است که امیدواریم در خصوص تأمین آب شرب و صنعت بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

**افزایش صادرات از مرزهای رسمی استان بیانگر رونق اقتصادی است
وی افزایش صادرات از مرزهای رسمی استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: سال گذشته نزدیک به 900 میلیون دلار صادرات کالا از مرز ماهیرود صورت گرفته که امسال پیش بینی می شود بالغ بر یک میلیارد دلار صادرات کالا از این مرز صورت گیرد و این امر و افزایش تردد کامیون ها در معابر مرزی رسمی بیانگر خروج از رکود و رونق اقتصادی در استان و کشور است.
استاندار خراسان جنوبی به اقدامات بسیار مناسب در حوزه دوبانده کردن راه ارتباطی بیرجند – قاین اشاره کرد و ادامه داد: اقدامات خوب دیگری نیز از سوی دولت در زمینه راه های مواصلاتی روستایی و بین شهری، بیمارستان ها و سایر بخش ها به انجام رسیده است.

**دو بیمارستان در شهرستان های خوسف و نهبندان به بهره برداری خواهد رسید
وی توجه دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان و طرح تحول نظام سلامت را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: در این بخش تکمیل دو بیمارستان در شهرستان های خوسف و نهبندان و احداث چند اورژانس پیشرفته در سایر شهرهای استان در دستور کار قرار گرفته است.
پرویزی زمین لرزه اخیر در شهرستان خوسف را مورد اشاره قرار داد و افزود: وقوع این زلزله هشداری بود تا پیگیری لازم در خصوص بیمه روستایی و بیمه مسئولیت دهیاری ها، انجام شود.

**تسهیلات اشتغال از چند مسیر قابل پیگیری است
استاندار خراسان جنوبی، با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در سطح استان گفت: دریافت تسهیلات به منظور توسعه اشتغال از چند مسیر قابل پیگیری است که تسهیلات روستایی، تسهیلات وزارت کار و بنیاد برکت از مهمترین بخش های قابل دسترسی برای این امر است.
وی از فرمانداران و مدیران خواست تا مطالبات و خواسته های مردم را با تمام قوت و بیشتر از پیش پیگیری و دنبال نمایند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
دریافت و انتشار: رسول محمدحسنی
3028انتهای پیام /*