استاندار تهران: توجه به احزاب و انجمن‌های مردم نهاد جزو سیاست‌های اصلی دولت استمحمدحسین مقیمی روز پنجشنبه در سفر خود به شهرستان دماوند در نشستی با نخبگان علمی و فرهنگی شهرستان که در مجتمع فرهنگی کوثر این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب با یک دیدگاه مشترک در راستای منویات امام خمینی (ره) موجب سربلندی کشور شدند و امروز نیز باید برای توسعه کشور تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه امروز کشور در بخش های مختلفی همچون اقتصادی و اجتماعی با مشکلاتی روبروست، گفت: تمامی مشکلات قابل حل است اگر با همدلی و تعامل یک به یک مراحل را پشت سر بگذاریم.
این مقام مسئول با اشاره به سه طرح اقتصادی مطرح شده از سوی رئیس جمهوری در خصوص جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروی جدید، احیا بافت های فرسوده و ایجاد اشتغال فراگیر نیز گفت: آلودگی هوا، ایجاد اشتغال و ایمنی، کاهش خسارت های ناشی از حوادث احتمالی و … می تواند با اجرای این سه طرح مهم مرتفع شود.
مقیمی در ادامه با اشاره به حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، بیان کرد: تحقق این مهم جزو خواسته‌ها، دغدغه‌ها و برنامه‌هایی است که دنبال می کنیم.
وی ادامه داد:رئیس جمهوری در ابتدای دولت به فعالیت بانوان در حوزه اجرایی تاکید داشتند و معتقد بودند که در حوزه مشاوره باید از جوانان استفاده کرد و این مهم در شهرستان نیز پیگیری می شود.
وی به حضور موثر بانوان در حوزه اقتصادی و اجتماعی نیز تاکید کرد و گفت: توسعه مشاغل خانگی یک ضرورت است که در بخش فروش محصولات لازم است بازارچه‌ای ساخته شود تا محصولات صنایع‌دستی در این بازارچه ارائه شود.
این مقام مسئول با اشاره به درخواست نخبگان و فعالان شهرستان دماوند در خصوص طولانی بودن اعطای مجوز انجمن های مردم نهاد نیز گفت: نقش سمن ها و گروه های مردم نهاد در توسعه بخش علمی و فرهنگی نقش بسزایی است چرا که می توانند در حمایت از دولت نیز تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه طرح‌های عمرانی نباید به توسعه پایدار لطمه بزند، افزود: در قانون توسعه ششم در اجرای طرح‌های عمرانی علاوه بر توجیه فنی، بحث‌های زیست‌محیطی و میراث فرهنگی به تأیید طرح‌ها اضافه شده و طرحی قبل از اینکه توجیه زیست‌محیطی نداشته باشد، مجوزی برای اجرای آن صادر نمی‌شود.
استاندار تهران در خصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نیز گفت: این مهم در شهرستان انجام می‌شود اینکه در برخی پروژه‌ها مسائل زیست‌محیطی تحت تاثیر قرار می‌گیرد که باید این میزان به حداقل برسد.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539انتهای پیام /*