آیت الله هاشمی در آماج تهمت ها سکوت کرد تا انقلاب و نظام زنده بماندبه گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری روز پنجشنبه در نخستین کنگره استانی بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در زنجان افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی 38 سال در تمام ارکان این نظام، مدیر بود و در سال های پایانی عمر خود در معرض آزمون و انتخاب مردم قرار گرفت.
وی یادآورشد: خداوند در شرایطی که هاشمی رفسنجانی مورد هدف آماج تهمت ها و فشارهای سیاسی قرار داشت، او را عزتمندانه از زمین برداشت و به جایگاه ابدی برد.
درویش امیری تاکید کرد: رفتار و سکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی مصداق جمله ای بود که می گوید دردی که انسان را به سکوت وا می دارد، بسیار سنگین تر از دردی است که وی را وادار به فریاد می کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این کنگره گفت: هاشمی از مردان آهنین انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و یادگار با افتخار بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) بود.
حجت الاسلام علی خاتمی ادامه داد: تمام مسئولان در معرض قضاوت 2 دادگاهی الهی و مردم و تاریخ قرار می گیرند و خوشا به حال آن مسئولی که همچون امام راحل، با دلی آسوده و روحی شاد در محضر خداوند حاضر شود.
وی اظهار کرد: جوانان بدانند که آینده و کشور برای آنان است و در صورتی که کشور خود را زیبا و سربلند می خواهند از همین امروز باید برای ساخت و رشد آن فکر کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: به هر میزان که هدف بزرگتر باشد، به همان میزان تحمل و درد و رنج های دستیابی به آن آسانتر می شود و نباید به خاطر بی مهری یک نفر، از عرصه دستیابی به اهداف و آرمان ها دست کشید.
وی تاکید کرد: امروز عوامل ایجادی انقلاب همان علل بقای آن هستند و هنوز انقلاب اسلامی به اتکای حضور مردم در صحنه، هدایت های رهبر معظم انقلاب و ایمان به خداوند متعال به پیش می رود.
حجت الاسلام خاتمی خاطر نشان کرد: راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که مردم هنوز پای این انقلاب ایستاده اند و هرگز از آن روی گردان نیستند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: امرو زهم برای ساخت ایران آباد و مستقل باید دست به دست هم دهیم و از وقایع تاریخ درس بگیریم و مسئولیت دینی و ملی خود را به خوبی ادا کنیم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی 19 دی سال 95 بر اثر حمله قلبی دار فانی را وداع گفت و این کنگره به همت جمعی از مردم و اساتید زنجان به مناسبت سالگشت حلت وی، در این استان برگزار شد.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*